Македонија

Пожар во возот Штип – Свети Николе, патниците евакуирани!

Опожарена е локомотива на возот што сообраќал на железничката пруга Штип- Свети Николе во близина на фабриката на месната индустрија МИК Свети Николе.

Според првичните информаци од Противпожарната единица од Свети Николе, патниците се евакуирани, а пожарот е локализиран. Изгорени се три тони нафта кои биле во цистерната на локомотивата.Пожарникарите успеале да спречат да експлодира локомотивата.Пожарот избувнал околу 17:45 часот, а МЖ ги презела патниците.

ИЗВОР: Media.mk

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ