All for Joomla All for Webmasters
Македонија

ВО МОМЕНТОВ: Голем пожар во Тафталиџе (ФОТО)

Тафталиџе

Како што пренесува Вечер, вечерва во скопската населба Тафталиџе 1 во близина на гимназијата Ѓорѓи Димитров избил голем пожар. Според очевидци, се работи за пожар на куќа.


Екипи на ПП бригада се обидуваат да го локализираат, пренесува 1ТВ, а воедно и фотографиите се преземени од таму.
Во населбата се гради многу, па засега не е утврдено од што настанал пожарот

ВРВОТ