Македонија

ВО МОМЕНТОВ: Голем пожар во Тафталиџе (ФОТО)

Тафталиџе

Како што пренесува Вечер, вечерва во скопската населба Тафталиџе 1 во близина на гимназијата Ѓорѓи Димитров избил голем пожар. Според очевидци, се работи за пожар на куќа.


Екипи на ПП бригада се обидуваат да го локализираат, пренесува 1ТВ, а воедно и фотографиите се преземени од таму.
Во населбата се гради многу, па засега не е утврдено од што настанал пожарот

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ