Фудбал

Се запали автобусот со фудбалерите на Црвена Звезда додека славеа титула

Црвена Звезда

Голем инцидент и пропуст се случи за време на прославата на 28-та титула на Црвена Звезда.
Автобусот на фудбалерите кој се движеше по улиците на Белград во организираната прослава се запали, но за среќа сите фудбалери безбедно го напуптија возилото.

На прославата навивачите запалиле многу бакли, една од нив го запалила дел од автобусот, а потоа пожарот се проширил.

Играчите буквално почнале да скокаат од автобусот, но за среќа нема повредени.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ