All for Joomla All for Webmasters
Фудбал

Се запали автобусот со фудбалерите на Црвена Звезда додека славеа титула

Црвена Звезда

Голем инцидент и пропуст се случи за време на прославата на 28-та титула на Црвена Звезда.
Автобусот на фудбалерите кој се движеше по улиците на Белград во организираната прослава се запали, но за среќа сите фудбалери безбедно го напуптија возилото.

На прославата навивачите запалиле многу бакли, една од нив го запалила дел од автобусот, а потоа пожарот се проширил.

Играчите буквално почнале да скокаат од автобусот, но за среќа нема повредени.

ВРВОТ