Македонија

“Република Илинденска Македонија” е предлог за името

“Република Илинденска Македонија” е нов предлог за името кое според дипломатски извори е понудено од македонска страна во преговорите, пренeсува весникот „Коха” и порталот А1ОН.

Името „Република Илинденска Македонија” би било за севкупна употреба.

ПОВЕЌЕ НА А1ОН

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ