Македонија

Медицинското училиште СОУ „Ѓорче Петров“ – Прилеп со нов влез

По повод патронот на градот празникот „Св. Никола“, СОУ „Ѓорче Петров“ се одлучи свечено да го одбележи настанот со нов влез. Инвестицијата чини милион и триста илјади денари, средстава обезбедени од Локалната самоурава. Со ова нова инвестиција СОУ „Ѓорче Петров“ доби нов современ лик.


Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ