Македонија

“ЛИДЕР”: “Ромите во Прилеп ги носат организирано на гласање со државни комбиња”

организирано гласање

Порталот “Лидер објави фотографии на кои според порталот се гледа дека со комбињата со кои се превезуваат учениците во Општина Прилеп, се врши органзиран превоз на населенито од ромските населби на гласање.

Како што објави “Лидер” организатор е поранешен координатор на СДСМ Прилеп, и сегашен член на Управен Одбор во Телеком.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top