Македонија

СКАНДАЛ: ДИК ги отстранува избирачките одбори во Чаир

Како што пренесува ЛИДЕР, општинската изборна комисија од Чаир без никакво образложение отстранува членови на избирачките одбори на местата за гласање, дознава Лидер од извори на избирачките места.

-На избирачкото место 2903 кое се наоѓа во основното училите Иднина во Чаир, дојдоа претставници на ОИК и без никакво образложение го отстранија претседателот на избирачкиот одбор. – јавува набљудувач од лице место.

Како што дознаваме, ваквата пракса се применувала и на други избирачки места во Чаир, но засега немаме потврдена информација за тоа.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ