Македонија

Лажни СМС пораки се испраќаат до членови на ВМРО ДПМНЕ

На социјалните мрежи се објави вест дека непознат телефонски број испраќа СМС пораки до членовите на ВМРО ДПМНЕ, при што ги повикува да излезат и да гласаат.

Од опозициската партија тврдат дека бројот не е нивни и ги предупредуваат членовите да не наседнуваат на вакви лажни СМС пораки. Притоа ги повикуваат надлежните органи да се позанимаваат со случајот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ