Македонија

ИЗЛЕЗЕНОСТ ДО 10 ЧАСОТ: Прилеп 11,05 %, Свети Николе 11,48 %, Пехчево 10,22 %, Новаци 10,63 …

ДИК со прва прес-конференција за претседателските избори.Со задоцнување било отворено едно место во Боговиње, каде веќе тече непрекинато гласањето.

2344 гласачкото место во Студеничани, не е отворено. Таму гласањето нема да започне бидејќи доцни повеќе од 3 часа.

Вкупен број на избирачи кои гласале се 80.569 или 6,05 проценти.

По општини највисока излезност има Прилеп со 11,05 проценти, Свети Николе 11,48, Пехчево 10,22 проценти, Новаци 10,63, Демир Хисар, 10,12, Македонски Брод 10,11 проценти.

Најниска излезност има во Боговиње, Липково 0,97 проценти, Долнени 1,85 проценти, желино 1,82 проценти, Пласница 1,58 проценти.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ