Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска е во водство – ова се резултатите од 52,1% обработени гласови

Според информација на ВМРО-ДПМНЕ обработени се 53,1% од гласовите и засега Силјановска е во водство.

Таа има 188.016 гласови, Пендаровски има 186.340. а додека Река засега има 42.076 гласа

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ