Македонија

Силјановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ во убедливо водство?!

Силјановска Давкова

Кандидатката за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, е во убедливо водство од досега пребројаните гласови, дознава Република од свои извори.

Според она што досега е обработено разликата помеѓу Силјановска и кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски е повеќе од двојна. Од обработените изборни места во Куманово, убедливо е водството на кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ. Иста е ситуацијата и во скопската општина Ѓорче Петров и Аеродром. Предност Силјановска Давкова има и во Битола.

Наскоро со повеќе и подетални информации.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ