Македонија

ГРЦИТЕ најавија „мерки“: Македонија на Олимпијадата во Рио под уставното име

Грција најави „мерки“ откако на официјалната интернет страница за Олимпијадата во Рио де Жанеиро, Македонија е заведена под уставното име, на листата е заведена под буквата „М“, а организаторот на Олимписки игри ја користи кратенката МКД.

Како што јавуваат грчките медиуми, „грешката“ е направена и покрај тоа што Меѓународниот олимписки комитет јасно ставил на знаење дека земјата во Обединетите нации е заведена како ФИРОМ.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ