All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

ХОРОР: Излегол на тераса да пие кафе, го изрешетиле со снајпер

Како што пренесува Република, маж е убиен утринава во Зворник и тоа со снајпер, околу 8 часот и 40 минути.

Се работи за Чедо Џокиќ кој се наоѓал на својот балкон кога непознат насилник отворил оган од снајпер и го изрешетил. Мажот бил погоден со два куршума од кои за жал починал и покрај напорите на лекарите.
Постојат сомневања дека се работи за нарачана ликвидација.

ВРВОТ