All for Joomla All for Webmasters
Македонија

Два крушевски автобуси се судрија на патот кон Битола

Како што дознава Баркод, од блиски извори вчера во 15 часот на патот кон Битола, поточно измеѓу Битола и Демир Хисар два крушевски автобуси се судрија при што се повредени 21 патник, вклучувајќи ги и шоферите. Сите повредени се пренесени во градската болница во Битола.


Подетални информации околу оваа незгода очекувајте наскоро !!!

ВРВОТ