Македонија

Два крушевски автобуси се судрија на патот кон Битола

Како што дознава Баркод, од блиски извори вчера во 15 часот на патот кон Битола, поточно измеѓу Битола и Демир Хисар два крушевски автобуси се судрија при што се повредени 21 патник, вклучувајќи ги и шоферите. Сите повредени се пренесени во градската болница во Битола.


Подетални информации околу оваа незгода очекувајте наскоро !!!

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ