Други спортови

Грешна одлука на тениски судија што го насмеа светот

Ерани изведе еден добар сервис против Јанин Викмеер, што белгиската тенисерка не го врати добро. Во тој период главниот судија викна „аут“.

Иако системот Hawk eye покажа дека топката е длабоко во поле и дека судијата погрешил, Ерани остана без заслужениот поен. Следуваше жестока расправија со главниот судија, кого го обвини за неверојатна грешка. Судијата призна дека погрешил, но тоа не ја смени ситуацијата. На крајот Ерани победи со тајбрејкот и го освои клучниот сет. Само се прашуваме што ќе се случеше доколку Ерани не го освоеше тајбрејкот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top