All for Joomla All for Webmasters
Македонија

“Сканија” се преврте кај Битола (ФОТО)

сканија

Денес околу 11 часот се случи сообраќајна незгода кај раскрсницата кај с.Крклино во која што се превртила сканија.

Од СВР Битола го потврдуваат случајот и информираат дека добиле пријава за случена сообраќајна незгода во која едно товарно моторно возило марка „сканија” се превртело на патот, во која едно лице е полесно повредено.

Полицијата изврши увид на местото на настанот.

ВРВОТ