Македонија

“Сканија” се преврте кај Битола (ФОТО)

сканија

Денес околу 11 часот се случи сообраќајна незгода кај раскрсницата кај с.Крклино во која што се превртила сканија.

Од СВР Битола го потврдуваат случајот и информираат дека добиле пријава за случена сообраќајна незгода во која едно товарно моторно возило марка „сканија” се превртело на патот, во која едно лице е полесно повредено.

Полицијата изврши увид на местото на настанот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top