All for Joomla All for Webmasters
Македонија

Пожар во воз кој сообраќал на релација Скопје-Гевгелија

пожар во воз

Во средата утрото, околу 06:50 часот на Железничка станица-Зелениково, во патнички воз, кој сообраќал на релација Скопје–Гевгелија, настанал пожар на локомотивата. Од страна на вработени од Македонски железници пожарот бил изгаснат.
Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ВРВОТ