Македонија

Пожар во воз кој сообраќал на релација Скопје-Гевгелија

пожар во воз

Во средата утрото, околу 06:50 часот на Железничка станица-Зелениково, во патнички воз, кој сообраќал на релација Скопје–Гевгелија, настанал пожар на локомотивата. Од страна на вработени од Македонски железници пожарот бил изгаснат.
Повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ