Балкан / Регион

Со секира му ја расцепил главата, девојката бездушно гледала

убиство

Полицијата во Нови Сад го уапси С.С. (25) од Штрбац, под сомнение за сторено тешко убиство.Се претпоставува дека во Нови Сад, со секира убил дваесет и тригодишен млад човек од Тител, чие тело било пронајдено во Нова Населба.

Поради сомневање дека присуствувала во  моментот на убиството и не го пријавила злосторството, уапсена е и Ј.Ј. (29) од Нови Сад, обвинет за не пријавување на злосторството и соучество.

Двајцата се задржани во притвор 48 часа, а судија на претходна постапка им одреди притвор до 30 дена.

Според досега неофицијалните информации, мотивот за ова брутално убиство е љубомора. Медиумите јавуваат дека поранешното момче на Ј.Ј е убиено, а осомничениот за убиството С.С. во моментов е во љубовна врска со Ј.Ј.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ