Балкан / Регион

ЛЕКАРИТЕ ВО ПАНИКА: Дарко Лазиќ останува без нога ?!

На пејачот Дарко Лазиќ вчера поради обилно крварење му е отстранета слезината, но во моментов најголема грижа на лекарите е тоа како да му ја сочуваат ногата на која поради повеќе фрактури и се заканува ампутација.

Пејачот Дарко Лазиќ (27), кој доживеа сериозна сообраќајна несреќа, вчера беше подложен на операција поради обилно внатрешно крварење.

Од смачканиот автомобил, Дарко го извадиле пожарникарите, а уште повеќе трауми и повреди по телото добил бидејќи не бил врзан со појас.

To Top