Балкан / Регион

ЛЕКАРИТЕ ВО ПАНИКА: Дарко Лазиќ останува без нога ?!

На пејачот Дарко Лазиќ вчера поради обилно крварење му е отстранета слезината, но во моментов најголема грижа на лекарите е тоа како да му ја сочуваат ногата на која поради повеќе фрактури и се заканува ампутација.

Пејачот Дарко Лазиќ (27), кој доживеа сериозна сообраќајна несреќа, вчера беше подложен на операција поради обилно внатрешно крварење.

Од смачканиот автомобил, Дарко го извадиле пожарникарите, а уште повеќе трауми и повреди по телото добил бидејќи не бил врзан со појас.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ