Фудбал

Фалсификат билети и за Ел Класико

фалсификат билети

Полицијата уште сега има фатено 10-тина препродавачи на фалсификат билети.

Најголемото дерби во светот, дуелот меѓу Барселона и Реал Мадрид во живо ќе може да го следат околу 90.000 гледачи кои ќе купат карти и ќе бидат на трибините на „Камп ноу“.

Дури и најголемиот стадион во светот е премал за да ги собере сите оние кои би сакале да гледаат Ел Класико.

Токму затоа билет за ова дерби е вистинско „злато“. Препродавачите на „црниот пазар“ успеваат да достигнат цена и до 2.000 евра само за еден билет. Сепак, не се проблем само препродавачите, туку и оние кои успеваат да продадат лажни билети.

Полицијата во Барселона уште сега е во акција на ловење фалсификатори. Досега се уапсени 10-тина луѓе кои фалсификувале билети за неделното Ел Калсико.

Вистинските билети кои се продаваат на црниот пазар непосредно пред почетокот на средбата, според некои проценки, може да достигнат цена и до 10.000 евра за 90 минути фудбалско уживање на „Камп ноу“.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ