Балкан / Регион

Како Грција ја замислува Македонија: Вардарска федерација поделена на четири кантони грчки, муслимански, српски и бугарски

грчката национална телевизија

На грчката национална телевизија беше прикажана карта од Македонија по теркот на Грција.Како Грција ја замислува нашата земја?

Скопско единствено решение: Вардарска федерација поделена на четири кантони грчки, муслимански, српски и бугарски.

Премиерот Заев потпиша договор со Грција кој е на целосна штета на нашата земја. Иако ветуваше дека нема да дозволи промена на Уставот, тој како што самиот зборуваше пред многу години, ја свитка кичмата пред нашиот јужен сосед.

Изгледа таквото негово однесување им даде ветер во грб на Грците да смислуваат што се можат да направат од нас.

Откако од него добија се што побараа, сега Грците имаат друга замисла за нашата земја, а тоа е поделба на кантони.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ