All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

ДАРКО ЛАЗИЌ ПО БУДЕЊЕТО ОД КОМА КОМУНИЦИРА СО ДОКТОРИТЕ: Одлучиле да не го успиваат, шансите за опоравување се големи

Дарко Лазиќ денес е разбуден од вештачка кома, во која беше 6 дена, по тешката сообраќајка што ја доживеа минатата недела во близина на Брестач, а докторите открија нови детали.

Докторите во текот на денешниот ден го разбудиле Дарко Лазиќ, кој од вторникот беше во кома. Докторите наводно одлучиле да не му даваат лек кој го смирува и успива, додека шансите за опоравување сега му се поголеми.

Од моментот на приемот во болница Дарко бил во вештачка кома. Лекарите утврдиле да има повреди на главата, девет скршени ребра, скршена бутна коска исто така и карлица.

ВРВОТ