Некатегоризирано

Божиќен ручек во Прилеп

Tрадиционално и оваа година над 400 деца од Македонија без родители, со хендикеп и од учесници во конфликтот 2001 на заедничка божикна трпеза во Прилеп организирана од детската амбасада за сите деца од светот, за да ја почувствуваат  среќата и радоста.

Топлината и вниманието на овој голем православен празник најмногу им треба на сите а особено на овие деца.Прилеп градот под Марковите кули и годинава широко ги отвори вратите за Божик за децата од Македонија.До година ќе биде организирана десеттата традиционална божикна трпеза.Од детската амбасада за сите деца од светот велат ќе биде најголема, најмасовна и најбогата.

ИЗВОР: КАНАЛ 5

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ