Технологија

Фејсбук воведува промена која никој нема да остави рамнодушен (ВИДЕО)

Корисниците на Facebook наскоро пријатно ќе се изненадат. Во иднина профилните слики на корисниците може да бидат во движење.

Инаку планот е, корисниците на Facebook да можат наместо обични профилни фотографии, да постават видео-снимка од 7 секунди. Ќе биде нешто слично на GIF, без звук.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ