Фудбал

Најбизарниот пенал во историјата на фудбалот за кој цел свет зборува (ВИДЕО)

Сликата која доаѓа од првиот полуфианлен натпревар од азиската Лига на шампиони е навистина бизарна и неверојатна. Силите ги одмерија Ал Хилал и Ал Ахли, а за досудениот пенал на овој натпревар денес зборува цел свет.

Во 57-та минута при водство на Ал Ахли, дефанзивецот на Ал Хилал ја зеде со рака топката која претходно беше излезена во гол аут за да му ја даде на голманот, но тогаш судијата покажа на белата точка.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top