Фудбал

Уште еден шок за Барселона: Се повреди и Иниеста

За само неколку дена, повторно шокантни вести за екипата на Барселона. Сѐ започна со повредата на Лионел Меси и поради истата ќе мора да паузира околу два месеца.

Новиот малаер следеше вечерва, кога во 60-та минута од средбата со Леверкузен, капитенот Андрес Иниеста мораше да го напутши теренот. Се пожали на болки во мусклуот, а го замени Жорди Алба. Во текот на вечерта треба да се знаат повеќе детали за неговата повреда.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ