Технологија

Фејсбук повторно падна, а еве и зошто!

Ако повторно не можете да се логирате на Фејсбук, можана причина е спроведување на редизајнот за примање и праќање пораки меѓу корисниците.

По успешната распределба на сервисот за пораки на мобилната апликација, Фејсбук одлучи да внесе промена и во десктоп верзијата на своите алатки за комуникација.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ