Технологија

“Фејсбук” повторно падна

Најголемата друштвена мрежа – Facebook се соочува со нов проблем. Имено ова е налик на неодамнешното 19 минутно неработење на Facebook кога истиот загуби скоро 500 000 долари, после тоа на 03 Септември повторно падна социјалната мрежа. Овој пат “Фејсбук” падна на 12 Септември во 00:30. Во најдобар случај ќе ја добиете пораката Sorry, something went wrong, но исто така може и Facebook воопшто да не ви се отвори.


Во последно време многу често почна да паѓа “Фејсбук”, а која е причината за тоа не знаеме, само може да претпоставуваме додека не излезат со официјално соопштение. Дали станува за тестирање на новата опција на Facebook со која ќе може да се шпиунира по туѓи постови, која беше најавена само за мобилната апликација, или пак овој пат Facebook беше мета на хакерски напад или популарниот – DDOS, останува да видиме во известувањето со кое ќе излезат.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ