Технологија

“Фејсбук” направи измена што сигурно не сте ја забележале

Можеби до сега не сте забележале, но на глобусот до сега беа истакнати Јужна и Северна Америка. На таквиот „америкацентризам“ му дојде крајот па „Фејсбук“ потајно за своите корисници во Азија, Европа и Африка додаде нова икона на која се прикажани токму овие три континенти.


Иако промената е мала, можеби и неприметна, всушност го нагласува она за што поголемиот дел од жителите на Америка не се свесни, а тоа е фактот дека корисниците од Азија, Европа и Африка наголемо ги надминуваат американските корисници.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ