Ракомет

НК “МАЈМУНИ” – Прилеп со прекрасен гест на ракометното дерби Прилеп vs Вардар (ФОТО)

Во рамките на 6-тото коло од ПЛЕЈ ОФ МАШКАТА РАКОМЕТНА СУПЕР ЛИГА, во градот под марковите кули се сретнаа екипите на Прилеп и Вардар. Тимот на РК Прилеп се држеше цврсто со европскиот великан во првото полувреме, каде на крајот концентрацијата попушти и екипата на Вардар поведе убедливо.

После одигрувањето на натпреварот од плејофот помеѓу РК Прилеп и РК Вардар, ракометарите на гостинот од Скопје не ги криеја емоциите и ја поздравија публиката која одлично ги пречека. “Навиваа во текот на целиот натпревар за својот миленик РК Прилеп и во ваква атмосфера публиката дава полет и лесно е да се игра” – беа дел од изјавите на Вардаровите ѕвезди.

Белег на натпреварот остави и паролата на навивачката група “Мајмуни” со која тие им оддадоа почит на загинатите бранители на 9ти овој месец.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ