Македонија

“МАЈМУНИ ПРИЛЕП” му оддадоа почит на Саздо

Саздо

Навивачките групи ширум Македонија се обединија и се простија од навивачот на „Комити”, Никола Саздовски- Саздо, кој им подлегна на повредите здобиени во нападот на автобуска постојка во Автокоманда. Погребот на Никола ќе се одржи утре на гробиштата во село Ракотинци во 13 часот. Повеќе навивачки групи денеска преку социјалните мрежи изразија сочуство за 21-годишниот комита и побараа убијците да бидат изнесени пред лицето на правдата.

Последна почит за прерано починатиот Никола. Почивај во мир младо момче.
Правда за навивачите !

Стои во објавата на официјалниот профил на навивачката група Мајмуни.

Последна почит за прерано починатиот Никола. Почивај во мир младо момче.Правда за навивачите !

Posted by Мајмуни Прилеп 1997 on Tuesday, July 10, 2018

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top