Фудбал

Црна мачка на мечот Барселона – Елче

На самиот старт на мечот помеѓу екипите на Барселона и Елче во теренот влезе црна мачка, која што можеме да речеме дека не беше 100 % лош знак, бидејќи екипата на Барселона го победи Елче со 3:0.

Резултатот го отвори Лионел Меси во 42 минута, за да по две минути стапи на сцена ефектот на црната мачка – му е доделен црвен картон на Маскерано. Второто полувреме започна а со тоа започнаа и нападите на големата Барселона. Во 46  минута El Haddad зголеми на 2:0, за конечните 3:0 да бидат повторно мајсторија во 63 минута на Лионел Меси.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ