Фудбал

Сувенирот на Пике од финалето во Берлин

Фудбалерите на Барса, синоќа имаа голема причина за прослава – ја освоија Лигата на шампиони и со тоа сезонава ја комплетираа тројната круна. Играчите по завршувањето прославуваа на теренот, а големо внимание привлече Пике кој трпеливо ја сечеше мрежата од голот за да ја земе како сувенир.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ