Фудбал

Прилепчани како во старите денови, преку 4.000 гледачи на дербито ПОБЕДА – Вардар Неготино

Победа и Вардар од Неготино денеска ремизираа без голови во дербито од Третата лига Југ, мртвата трка за првото место продолжув, но радува што фудбалот повторно е во мода во најфудбалскиот град во Македонија.

По минатонеделната промоција на новите играчи на Победа и информацијата дека клубот ја брише наставката „Јуниор“ од името, денеска имаше неверојатни 4.000 гледачи на трибините на стадионот „Гоце Делчев“. Сепак, и покрај големата поддршка домашните не успеаја да слават, а играа со играч повеќе повеќе од 50 минути, откако гостите во 37. останаа без Ристов. На табелата по 12 кола, Победа и Вардар се израмнети со по 31 бод и до последното коло ќе водат битка за првото место.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ