Фудбал

УРНЕБЕСНО ФОТО: Иван Иваноски си доби награда жолт картон, и пехар на “Златна Малина”

Дербито од Третата лига, помеѓу Победа и Вардар од Неготино, за кое објавивме дека денеска предизвика огромен интерес во Прилеп, имаше и еден урнебесен момент. При обид да го изнесат од теренот повредениот фудбалер на гостите, медицинскиот тим наиде на сериозен проблем, кога наеднаш Иваноски рипна од носилките и падна на земја. Тоа предизвика смеа кај и онака сеирџиската прилепска публика.

 

ФОТО: ШЕТАЛИШТЕ

To Top