Забава

Црно и плаво или бело и златно – хит дилема на интернет

Црно и плаво или бело и златно огромна дилема предизвика само една фотографија. Некои од нас гледаат црно и плаво а други пак бело и златно. Според експертите фотографијата е плаво и црно, но некои луѓе гледаат бело и златно поради контрастот и светлината на сликата што впрочем постојат све слики а не една.

На тест беа и фудбалерите на Манчестер Сити, а особено интересна беше реакцијата на Јаја Туре, кој нормално кажа дека гледа црно и плаво, на што беше корегиран но сепак си го задржа своето мислење. Што мислите Вие ? Дали е црно и плаво или бело и златно ?

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ