All for Joomla All for Webmasters
Фудбал

Невидена бламажа за Гамез и срамниот потег на Маленко

Синоќашното дерби помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши со феноменална игра на Каталонците. Имаше, на моменти многу груби стартови но сите не беа толку прегруби. Имено остана еден спорен момент од целиот меч.

Барем така сметаше судијата на натпреварот Алберто Ундиано Маленко. Меси го собори Гамез, а Маленко покажа на белата точка.Меѓутоа, се чини дека судијата престрого досуди пенал. Судејки според снимката, немаше допир помеѓу Меси и Гамез, но Маленко сепак покажа на белата точка…Марио Манџукиќ прецизно го изведе пеналот, но овој гол беше недоволен за Атлетико.

Дали стануваше збор за пенал проценете и самите.

Како и изведениот пенал од страна на Марио Манџукиќ

ВРВОТ