Ракомет

Катарците со селотејп го покриваа FYR (ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО)

Кратко траеше драмата на аеродромот во Доха, откако по бурната реакција на македонската ракометна експедиција, организаторот на СП веднаш ја покри срамната референца FYR која стоеше на автобусот задолжен за превоз на нашите момци.

Организаторот на овој планетарен настан покажа завидно ниво на брзина, па откако ја виде реакцијата на сите во таборот на Македонија, ангажираше луѓе кои ја покрија кратенката FYR и на автобусот сега пишува само Македонија.

ИЗВОР: СпортМедиа.мк

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ