All for Joomla All for Webmasters
Музика

Филип Божиновски растури на Звезде Гранда со “Ноч ми те дугује”

И сепак после големиот број македонски натпреварувачи на Ѕвездите на гранд, се појави и 23 годишното момче Филип Божиновски кој го воодушеви жирито со својот глас.

Имено тој пеејќи го хитот на Здравко Чолиќ врежа голема воодушевеност во очите на жири комисијата,па затоа помина во следниот кург со освоени 5 ѕвезди, а Српските медиуми ова момче го прогласија за новиот Тоше. Исто така неговиот настап руши рекорди на YouTube и видеото има повеќе од 223 000 прегледи.Дури и Аца Лукас со атрактивен фудбалски потек “ножички” го даде својот глас. Во продолжение погледнете го неговиот настап па проценете и сами.

ВРВОТ