Фудбал

Дали “Римската Волчица” ќе го најде лекот за Барселона

Двата великани по подолго време повторно се сретнуваат на вака елитно натпреварување. На првиот дуел во 2002 Рома успеа да издвои победа над Барселона со високи 3:0.

Но, тогашниот тим на Рома е многу далеку од овој. Од друга страна пак Барселона не знае за пораз. Дали Рома ќе ја снајди истото од пред 2 години кога на домашен терен беа демолирани од Баерн со 1-7 или Рома има квалитет достоинствено да и се спротистави на силната и желна за победа, Барселона.

Барса ќе ја започне одбраната на титулата од Рим, во одлична форма е во домашното првенство и особено голгетерски расположената Барселона може да му зададе големи главоболки на голманот на Рома. Но, тука оставаме простор за изненадувања .. Што мислите Вие дали е можно Рома да го изненади гигантот Барселона ?! Останува вечерва да видиме.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ