Фудбал

Атлетико Мадрид падна на Висенте Калдерон пред Барселона

Фернандо Торес уште во првата минута ја тресеше мрежата на Барса во натпревар од шпанскиот куп кој се игра на Висенте Калдерон, моменталниот резултат е 1-1. Во претходното коло од купот со голови во првата минута од првото и првата минута од второто полувреме, „Ел Нињо“ го „реши“ Реал Мадрид.

Фудбалерите на Барселона за многу брзо си ја поставија играта како што им одговара. Тие успеаа да го елиминираат Атлетико од купот и патот до титулата им е слободен. Мечот заврши со резултат 2-3.Фудбалерите на Атлетико Мадрид беа исклучително нервозни на дуелот против Барселона, но потегот на Арда Туран ги помина сите граници. Турчинот со својата копачка мавна по помошникот судија, за среќа таа помина над неговата глава.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ