Забава

Сметки пушта, струја непушта – Песна за ЕВН

Познато е дека македонците пеат и кога им е до песна и кога не им е. Последната ситуација го натерала Мате од Вевчани да ја преработи песната “Си беше еднаш” на Златко Ориѓански и Бени Шакири.

Надалеку познатите “шегобијци”, креативните вевчанци откако седум дена минаа во мрак и посветија песна на ЕВН. Преработката се вика “Песна за ЕВН”, слушнете ја во продолжение:

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ