Свет

Вечерва во Париз вонредна состојба. Тревога и страв предизвикаа стампедо во центарот

Маса на луѓе во Париз почнала при звук на експлозија одекната во центарот да бега во силен хаос и неред, мислејќи дека се работи за пукање а сепак се работело за лажна тревога.

Меѓу неколкуте стотини луѓе собрани во центарот на Париз да оддадат почит на загинатите во терористичкиот напад во петокот, настанала вистинска паника и хаос, кога во еден момент се слушнало пукање, а уште поголема паника настанала кога од едно комбе излегло лице извукувајќи Алах Акбер. Според неофицијални податоци едно лице е повреден.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ