Свет

Цела Европа трага по овој човек: Франција објави слика од терористот од Париз

Француската полиција објави и слика од другиот терорист, односно Abdeslam Salah од Белгија. Полицијата потврди дека е опасен и доколку некој од граѓаните го забележи, да не му приоѓа туку да ги повика органите на полицијата.

Салах е од Брисел, роден 15 септември 1989 година. Во меѓувреме полицијата потврди дека ги идентификува телата и на двајца напаѓачи, пренесува Ројтерс.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ