Македонија

Учениците од СОУ “Ѓорче Петров” го одбележаа светскиот ден за борба против ДИЈАБЕТОТ

Учениците од СОУ Ѓорче Петров Прилеп од здравствената струка _ медицинска сестра по повод 14 Ноември – Светскиот ден за борба против ДИЈАБЕТОТ во Градската библиотека Борка Талески Прилеп ги спроведоа следните активности – Едукативна работилница на тема Дијабет – Мерење шеќер во крвта – Мерење крвен притисок


Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ