Свет

Путин: Турци, има да платите за пилотите

Руските медиуми објавија дека Билал Ердоган, наследник на Таип Ердоган работел со IS и од нив купувал нафта за Сирија. Затоа турските ловци го урнаа рускиот авион, но нивната примарна мета се нафтените полиња на џихадистите.

Поради овој настан Путин сериозно им се закани на Турците со “Рускиот гасовод” и вооружување на курдите.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ