All for Joomla All for Webmasters
Свет

Путин: Турци, има да платите за пилотите

Руските медиуми објавија дека Билал Ердоган, наследник на Таип Ердоган работел со IS и од нив купувал нафта за Сирија. Затоа турските ловци го урнаа рускиот авион, но нивната примарна мета се нафтените полиња на џихадистите.

Поради овој настан Путин сериозно им се закани на Турците со “Рускиот гасовод” и вооружување на курдите.

ВРВОТ