Свет

Прв смртен случај од корона вирус во Пекинг

корона вирус

Во Пекинг, главниот град на Кина, денес е забележан првиот смртен случај како последица од коронавирусот, јавува државната ТВ станица „CCTV“.

Се работи за 50 годишно лица, кое престојувало во Вухан, заразувајќи се со коронавирус.

„CCTV“ додава дека жртвата била заразена на 22 јануари, пренесе „Ројтерс“.

To Top