Свет

Прв смртен случај од корона вирус во Пекинг

корона вирус

Во Пекинг, главниот град на Кина, денес е забележан првиот смртен случај како последица од коронавирусот, јавува државната ТВ станица „CCTV“.

Се работи за 50 годишно лица, кое престојувало во Вухан, заразувајќи се со коронавирус.

„CCTV“ додава дека жртвата била заразена на 22 јануари, пренесе „Ројтерс“.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ