Кошарка

ПОТВРДЕНО: 13 годишната Џиана Марија Брајант била во хеликоптерот

Џиана Марија Брајант

Пристигнуваат постојани информации околу хеликоптерската несреќа во која загина НБА-легендата Коби Брајант, а една од жртвите во истата е една од ќерките на славниот спортист.

Новинарот Адриан Војнаровски од „ЕСПН“ објави дека 13-годишната Џиана Марија Брајант била во хеликоптерот. Тие патувале на кошаркарски тренинг. Заедно со нив имало уште две лица, неофицијално, уште еден родител и играч.

13-годишната Џиана Марија Брајант беше дел од кошаркарската академија на Коби Брајант. Информациите од САД велат дека немало други членови од семејството на Коби во хеликоптерот.

Причината за трагедијата се истражува, а сведоци велат дека пред хеликоптерот да падне, испуштал чудни звуци од моторот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ