Свет

Ќе ви ги сечеме главите: Терористите од Париз со закана до Балканот

Радикалните исламисти за Босанскиот портал Вјести Умета, најавуваат одмазнички поход за нападите врз Исис, и најавуваат нови терористички напади врз цела Европа, и ќе тече крв по цела Европа, а знамето на ИД ќе се вее низ цела Европа. ИД упати и закана до Босна и Херцеговина.

Радикалните исламисти за Босанскиот портал кој после нападите во париз истакна дека тоа е благословена работа за исламот, се заканија дека нивните напади ќе започнат од Балканот, а како нивна наредна цела се претпоставува главниот град на Албанија, Тирана

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ