All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

Силно невреме го погоди регионот: Водата носеше се пред себе

силно невреме

Голем дел од Босна и Херцеговина беше денес зафатено од силно невреме, а најпогодени беа Биљешево и Мордриње.

Пожарникарите се на терен и им помагаат на жителите да ја испумпаат водата од нивните дворови и куќи,а, а водата носела и автомобили, при што едно лице кое било во автомобилот е повредено. На неколку места силните дождови предизвикале и слечошта на патишата, а неколку улици биле затворени за сообраќај.

ВРВОТ